FC Slovan Liberec | Report: Liberec - Plzeň 1:2

15.kolo, Saturday 17.11.2012, 18:20, U Nisy
(1:0)
PlzeňPlzeň
Liberec: Bičík - Fleišman, Kelič, Nezmar (72. Tóth), Kušnír - Šural (68. Hadaščok), Vácha, Janů (81. Rabušic), Bosančič, Blažek - Delarge
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (83. Hejda), Horváth - Ďuriš, Hora (60. Štípek), Zeman (46. Ševinský) - Bakoš
Branky: 19. Bosančič - 62. Štípek, 79. Darida, ŽK: 5:3 (18. Vácha, 38. Šural, 45. Blažek, 70. Kušnír, 90. Bosančič - 10. Limberský, 27. Darida, 45. Bakoš), ČK: 1:1 (89. Vácha - 43. Procházka), Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Nádvorník
Diváci: 4180

Commentary

Trenéři zvolili proti silnému soupeři hru s pěti záložníky. Oproti zápasu v Teplicích se tak z útoku stáhl na levou zálohu Blažek. Místo Karišika pak na místě stopera nastoupil ve své derniéře Nezmar. Ten před samotným utkáním dostal společně s Janů dres s číslem 300. U Nezmara to znamená počet odehraných utkání v nejvyšších soutěžích, u Janů pak počet odehraných utkání za Liberec.

Slovan vstoupil do samotného utkání aktivně a hned ve druhé minutě prověřoval Bičíka Bosančič. Naši hráči Plzeň kombinačně přehrávali a vydařeným akcím chyběla pouze finální přihrávka. V 19. minutě se tak musel individuálně prosadit Bosančič. Po odraženém míči prošel mezi třemi hráči a po zasekávačce ve vápně nekompromisně zavěsil a poslal tak domácí do vedení - 1:0. Hosté poté zvýšili agresivitu, ale před branku Bičíka se dostávali pouze zřídka. Hrozil tak zejména Slovan. Ve 30. minutě obral na půlce hřiště Delarge o balón stopera Procházku a hnal se na jediného obránce hostí. Jeho střelu mu však Čišovský stačil zblokovat. O čtyři minuty později se stejná situace opakovala znovu, Čišovský byl ale bohužel úspěšnější i podruhé. První šance Viktorie přišla až ve 41. minutě, kdy se po centru Ďuriše dostal ve vápně k míči Darida, ale svůj pokus namířil nad branku. Těsně před koncem poločasu se znovu hnal na branku agilní Delarge. Za záchranou brzdu tak musel zatáhnout Procházka, za což byl po zásluze vyloučen. Do šaten tak šli naši hráči s jednobrankovým vedením a s vědomím, že ve druhém poločase budou hrát proti oslabenému soupeři.

Slovan se do Plzně opřel i v začátku druhé půle. Nejprve po špatném odkopu Kozáčika zkoušel z velké dálky lob Bosančič. Mezi tři tyče však nezamířil. Ve 48. minutě měl pak obrovskou příležitost Blažek, který po přiklepnutí Delargeho nechal ranou z osmi metrů vyniknout Kozáčika. Hosté kontrovali střelou Daridy těsně vedle levé tyče. Tempo Slovanu poté opadlo, čehož hosté začali využívat. V 62. minutě tak zákonitě přišel trest. Ďuriš se uvolnil ve středu hřiště a před vápnem předal gólovou výzvu Štípkovi, který prostřelil Bičíka - 1:1. Naši hráči odpověděli šancí Hadaščoka. Ten se však tváří v tvář Kozáčikovi neprosadil. V 77. minutě musel zasahovat na druhé straně i Bičík. Umístěnou střelu Ďuriše stačil špičkami prstů vyrazit. Dorážející Bakoš pak stál v ofsajdu. Pohroma přišla o dvě minuty později. Odražený míč po Ďurišově střele se dostal k volnému Daridovi, který z prostoru penalty překonal Bičíka - 1:2. Naši hráči se poté nadechovali k závěrečnému náporu, který však přerušila druhá žlutá v utkání pro Váchu. Plzeňští tak prokázali své kvality a i v deseti hráčích dokázali ve druhé půli otočit skóre. Nad následnou dojemnou rozlučkou Honzy Nezmara s aktivní kariérou tak viselo zklamání ze zbytečně prohraného utkání.