FC Slovan Liberec | Report: Č. Budějovice - Liberec 0:0
Menu More Close Close

přát., Saturday 14.2.2009
Č. Budějovice Č. Budějovice
0:0
(0:0)
LiberecLiberec
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák (46. Hochmeister), Košťál, Janů (46. Liška) - Papoušek (73. Vlasko), Gecov, Dort (82. Dohnálek), Dočkal - Blažek, Smetana (60. Radzinevičius).

Commentary

Domácí pořadatelé připravili i přes vydatné sněžení velmi dobrý trávník. Na něm se v prvním poločase lépe cítilo Dynamo. Diktovalo tempo hry, rychleji se rozkoukalo a mělo i mírnou převahu. První nebezpečnější moment ale vyčaroval ve 25. minutě Papoušek, Kučera však měl jeden ze svých lepších dní a jeho střelu zlikvidoval.

Ve 33. minutě kopal přímý kop Košťál, jeho pumelice jen těsně minula břevno. Závěr poločasu patřil domácím. Zlámal se musel hodně ohánět, aby udržel čisté konto. Zejména gólová šance Stráského po otevření skóre volala, Zlámal ale skvěle zachránil. Z našeho pohledu stál za zmínku Blažkův pokus, který ale branku přehodil.

Druhá půle patřila naopak našemu týmu. V 50. minutě se dokázal prosadit Dort, jeho pokus ale parádně vyrazil Kučera. Už to vypadalo, že dorážející Papoušek musí skórovat, Kučera ale předvedl něco neuvěřitelného a místo gólu se kopal roh. V 79. minutě se k zakončení dostal aktivní Blažek, překonat Kučeru dnes ale bylo asi nemožné. Zápas brankářů podtrhl v závěru utkání Zlámal, který se musel činit po centrech Hudsona. Benát ani Svátek na Zlámala však nevyzráli. Zápas skončil spravedlivou remízou, která mohla ale vypadat třeba i 3:3. Hrstka diváků nicméně gól neviděla.

Coaches

Ladislav Škorpil (Liberec): Byl to prospěšný zápas pro oba týmy. V podmínkách, v jakých patrně za týden zahájíme ligu, jsme si mohli zahrát utkání na vyhřívaném trávníku. Měli jsme možnost rozvíjet spolupráci jednotlivých řad i kombinaci více hráčů. Zápas nabídl hodně šancí, přičemž my jsme jich měli víc. Rozhodně si myslím, že tento zápas měl skončit jiným výsledkem než 0:0. Těch nevyužitých příležitostí bylo na můj vkus moc.

General partner
Preciosa
Main partners
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Partners
Čerti na Ještědu Delikomat
Media partners
eFotbal RCL