FC Slovan Liberec | Report: Liberec - Kluž 2:2
Menu More Close Close

přát., Tuesday 5.2.2008
Liberec Liberec
2:2
(2:1)
KlužKluž
Liberec: I. půle: Zlámal - Šinglár, Matula, Rad. Dejmek, Janů - Hudson, Bejbl, Vlasko, Liška - Nezmar, Dohnálek (37. Rob. Dejmek).

II. půle: Hauzr - Matula, Bejbl (60. Dort), Rad. Dejmek, Liška - Hudson, Bílek, Vlasko, Papoušek - Radzinevičius, Rob. Dejmek.
Branky: 17. Liška, 22. Vlasko.

Commentary

V krásném jarním počasí nastoupili naši hráči v bílých dresech proti týmu CFR Kluž. Hned v úvodu měli naši hráči výhodu přímého kopu. Vlaskův centrovaný míč našel Bejbla, jehož hlavičku ale brankář pohodlně chytil.

V 5. minutě kopal Vlasko další přímý kop, ani tentokrát z něj nic nebylo. V 10. minutě kopal přímý kop soupeř, naše obrana odvrátila na roh. Od té chvíle se tak tři, čtyři minuty hrálo jen před naším vápnem. Soupeř kopal jeden roh za druhým a k balonu nás příliš nepouštěl. Jeho kombinace ale byla bez nápadu. Nic nebezpečného tak brankář Zlámal řešit nemusel.

V 15. minutě se naši hráči konečně dostali přes půlící čáru. Následný rohový kop ale skončil útočným faulem našeho týmu. O minutu později zaútočil soupeř, rychlý brejk přerušil včasným vyběhnutím a následným skluzem Zlámal.

V 17. minutě házel Šinglár aut, Vlasko mu balon vrátil a náš pravý obránce našel přetaženým centrem Lišku. Ten si balon zpracoval a z devíti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Ve 20. minutě kopal soupeř standardku, nic z ní ale nevymyslel. Ve 22. minutě se po pravé straně prosadila kombinačně dvojice Hudson, Šinglár. Druhý jmenovaný našel zpětnou přihrávkou naběhnuvšího Vlaska, který střelou z hranice šestnáctky skóroval podruhé - 2:0.

Ve 25. minutě fauloval jeden ze soupeřových hráčů těsně před vápnem Hudsona, standardku jsme aly nevyužili. O čtyři minuty později měl tu samou příležitost soupeř. Signál mu ale nevyšel a jeho hráči se dostali do ofsajdu.

Ve 30. minutě zbytečně chyboval na půlce Hudson. Vznikl z toho rychlý brejk, kdy šel soupeřův útočník sám na Zlámala. Střelou podél našeho brankáře snížil - 2:1.

Ve 33. minutě kopal soupeř další standardku. I tentokrát rumunským hráčům signál nevyšel. 39. minutě museli naši hráči bránit další rohový kop. Hlavička jednoho z rumunských hráčů těsně minula naší branku.

Ve 42. minutě utekl po pravé straně střídající Robin Dejmek. Prošel až do vápna ale nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře. O dvě minuty později předvedl sprint rovněž po pravé straně Hudson. Jeho přesnou přihrávku z voleje trefil Nezmar, brankář soupeře ale předvedl parádní zákrok. Poločas tak skončil 2:1.

Do druhé půle naši trenéři řádně promíchali sestavu. Ve 48. minutě hasil nebezpečný brejk odkopem na roh Bejbl. Ten také rohový kop poslal hlavou pryč z našeho vápna. O dvě minuty později kopal rohový kop náš tým. Papouškův centr ale obrana soupeře odvrátila tak šikovně, že založila rychlý kontr. Hauzr ale dobře přečetl hru a včasným vyběhnutím brejk ukončil.

V 51. minutě se do vápna probíjel Robin Dejmek, soupeřův hráč mu ale vystavil nekompromisní stopku. V 56. minutě musel své brankářské dovednosti předvést Hauzr, když likvidoval přízemní střelu. Rumuni začali mocně tlači, jejich snaho o vyrovnání byla víc než patrná. V 60. minutě ale jejich úsilí překazilo břevno, které zastavilo hlavičku jednoho z jejich hráčů. Následně jsme balon ukopli na roh.

V 62. minutě šel do nadějného brejku Liška, rozhodčí jej ale zastavil pro ofsajd. Hrda měla stále vysoké tempo, hráči Kluže ale začali být nervózní a přehnaně tvrdí. Několik našich hráčů tak bylo na hřišti ošetřováno.

V 76. minutě kopal soupeř přímý kop, hlavička z vápna šla ale těsně vedle Hauzrovy branky. Náš brankář také o dvě minuty musel likvidovat střelu asi ze 30 metrů. Moc problémů s ní ale neměl.

V 84. minutě vyslal jeden ze soupeřových hráčů pumelenici pod naše břevno. Hauzrův zákrok byl ale famózní. V 87. minutě rozhodčí nařídil prazvláštní pokutový kop, který jeden z fotbalistů Kluže s přehledem proměnil - 2:2.

V 89. minutě měl poslední šanci zápasu Papoušek, který po Bílkově centru pronikl do vápna. Jeho střela šla ale vedle. Ve vysokém tempu hrané utkání tak skončilo remízou.


General partner
Preciosa
Main partners
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Partners
KB Design Zámečnictví Prošek
Media partners
Hattrick Beat radio