FC Slovan Liberec | Report: Mladá Boleslav - Liberec 1:4
Menu More Close Close

26.kolo, Sunday 3.5.2009
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
1:4
(1:1)
LiberecLiberec
Mladá Boleslav: M. Miller - V. Kalina, V. Procházka, A. Rolko, T. Hrdlička (57. Mach) - A. Mendy (67. Kysela), L. Opiela, L. Sylvestre, T. Poláček - M. Papadopulos, J. Chramosta (46. Řezníček).
Liberec: Zlámal - Janů, Holeňák, Košťál, Vulin - Dočkal, Gecov (26.Dejmek), Papoušek (81.Dort), Liška - Nezmar (61.Blažek), Kerić.
Branky: 17.Papadopulos - 31. a 48. Nezmar, 61. Blažek, 83. Mach (vl.) ŽK: Papadopulos. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Kovařík.

Commentary

Do sestavy našeho týmu se po disciplinárním trestu vrátil Petr Papoušek a Bořek Dočkal. A prvně jmenovaný měl na výsledku utkání doslova lví podíl.

První šanci zápasu měl lídr ligových kanonýrů Kerić. Své pověsti ale nedostál a tváří v tvář domácímu brankáři selhal. To Papadopulos byl o dvě minuty později výrazně efektivnější. Po Hrdličkově centru se domácí útočník pověsil do vzduchu a hlavou otevřel skóre - 1:0.

Domácí byli v úvodní půlhodině aktivnějším týmem, pojistit jejich vedení mohl Chramosta. Po zaváhání naší defenzivy ale Zlámalovu branku netrefil. Ve 29. minutě zkoušel své střelecké štěstí Papoušek, mířil ale nepřesně. Když neuspěl jako střelec tak se Papoušek rozhodl promluvit do osudu zápasu jako nahravač. Ve 31. minutě načechral rohový kop na přední tyč kde lehkou tečí vyrovnal Nezmar - 1:1.

Ve 38. minutě mohl strhnout vedení na naší stranu Papoušek, Miller se ale vyznamenal a krásnou robinzonádou zajistil nerozhodný poločas.

Ve 48. minutě opět zafungovala spolupráce Papoušek, Nezmar. Tísněný Nezmar se ve vápně dokázal prosadit a bylo to 1:2. Domácí nepodařený vstup do druhé půle evidentně rozhodil, a trestat je mohl Kerić. Brankář Miller ale své spoluhráce podržel. To se mu nepovedlo v 61. minutě. Skvělý Papoušek kopal přímý kop, balon na malém vápně lehce tečoval střídající Blažek - 1:3. Blažek na malé vápno doběhl ihned po střídání, na hřišti byl snad 15 vteřin.

V 74. minutě předvedl skvělý zákrok brankář Zlámal, když s pomocí tyče likvidoval šanci Papadopulose. Zlámal tak položil základní kámen klidného závěru. Jistotu bodového zisku nám zajistil v 83. minutě domácí Mach, který výstavím "vlastencem" stanovil skóre na konečných 1:4.


General partner
Preciosa
Main partners
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Partners
Speditrans La Piazza
Media partners
Náš region Hitrádio Contact