FC Slovan Liberec | Report: Liberec - Schalke 04 0:1

Schalke 04Schalke 04
Liberec: Hauzr - Šinglár(77.Zápotočný), Lukáš, Vlalachovič, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr(82.Langer), Papoušek - Ančic, Pospíšil(69.Slepička)
Branky: 89. Ailton.

Commentary

Zápas začal z obou stran velmi opatrně - první vážnější šanci přinesla 20. minuta. Papouškovu střelu ze standardky chytal Rost na dvakrát. Ve 25. minutě nebezpečně hlavičkoval Asamoah - byl ale ve velkém úhlu a Hauzr jeho pokus v klidu kryl. Hra se pak odehrávale zejména na naší polovině - do vážné šance jsme ale soupeře v prvním poločase nepustili. Druhý poločas přinesl ofenzivní smršť - naše šance postupně zahodili Valachovič, Pospíšil, Papoušek, Ančic, Slepička, Kisel i Zápotočný. Šance ale měl i hostující tým - Bordon i Altintop v těch největších ale neuspěli. Od 75. minuty hráli naši vabank - Rost v brance ale čaroval a Schalke, které bylo pod velkým tlakem několikrát zachránil! V 89. minutě ale přišel trest - do otevřené obrany zaběhl Ailton a naše postupové naděje ukončil - 0:1. Naši hráči se snažili, dřeli - branku ale vstřelit nedokázali. Za předvedený výkon, zejména ve druhém poločase, si ale vítězství zasloužili.